ZDRAVÉ SVAČINKY VE ŠKOLÁCH HROU – zpracovaly Křižáková, Pawlasová, Kalábová a Klusová Ve dnech 18. a 25. listopadu se žáci III. B a V. B seznamovali zábavnou formou se zásadami zdravé výživy. Využívali k tomu pracovní listy, křížovky, potravinové pyramidy i názorné ukázky trávicího traktu. Tento metodický materiál pro Zdravé svačinky ve školách hrou zpracovala pracovní skupina Občanské kompetence projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Havířov II. Žáci si poslední projektový den donesli ingredience, recepty a po krátké poradě začali vyrábět ve skupinkách pomazánky a saláty. Ve třídě V. B měli kluci a dívky k dispozici i mixér a tak vyrobili ovocné a zeleninové nápoje. K výrobě pomazánek žáci využívali zeleninu, ovoce, tvaroh a různé druhy sýrů. Když byly pomazánky vyrobené, prostřeli jsme si společný stůl a krásně nazdobili talíře, nesměl chybět k pomazánkám chléb, samozřejmě celozrnný chléb a talíře s nakrájenou zeleninou. Také jsme nezapomněli na pitný režim a přinesli si z domu různé čaje. Každý žák ochutnal všechny pomazánky a té nejlepší dal svůj bod. Vítězné recepty tříd jsme zaslali na Magistrát města Havířova, kde budou vybírat recepty do kuchařky zdravých svačinek.