Dne 24. 9. se žáci VIII. A naší školy zúčastnili putovní výstavy Poznávej se, kterou ve výstavní síni V. Wünscheho v Kulturním domě Leoše Janáčka v Havířově představila firma IQLANDIA z Liberce. Žáci si mohli vyzkoušet postřeh, rovnováhu, složit si pyramidu, ježka v kleci a mnoho dalších hlavolamů, vytvořit obtisk těla, změřit sílu, porovnat sluchovou a čichovou paměť. Na stěnách výstavní síně visely obrazy a mapy s různými zajímavostmi o lidském těle. Nejvíce žáky zaujal exponát Plazma koule, skleněná koule pracující na bázi elektrických výbojů, kdy se při přiblížení ruky ke kouli soustředily paprsky do jednoho bodu. Celá výstava u žáků sklidila nebývalý úspěch, odnesli si spoustu skvělých zážitků, nových poznatků a těší se na další podobné výstavy.