V pondělí 21. listopadu 2022 se konala olympiáda z anglického jazyka, která byla tentokrát určena žákům 8. a 9. ročníků. Soutěžící nejprve čekalo poslechové cvičení, na základě kterého museli odpovídat na otázky ze zadání. Poté následovalo rychlé diktování vysokých čísel a soutěžící museli správně sepsat čísla, která jim byla diktována. Následně žáci museli také své jazykové dovednosti obhájit v gramatickém testu a posledním úkolem, který na ně čekal, byl popis obrázku a dané situace. Nejlepším angličtinářem se z 8. ročníků stal Vojtěch Burdek (VIII. C) a z řad 9. ročníků Zuzana Karosková (IX. A). Oba dva tímto skvělým umístěním postupují do anglické konverzační soutěže CHRISTMAS CHATTERBOX, která se uskuteční v pátek 9. prosince 2022 na Gymnáziu Jana Šabršuly v Orlové-Lutyni. Všem soutěžícím děkujeme za účast a přejeme jim mnoho dalších úspěchů.

• Olympiáda z anglického jazyka 21. 11. 2022