Dne 10.11. 2023 se naše škola zapojila do soutěže ,,Soutěž mladých zoologů“ v Zoo Ostravě na téma ,,Šelmy Evropy“. Byly vybrány skupinky, které byly ochotny se něco nového naučit o Evropských šelmách. Soutěžily skupinky ze sedmého ročníku a dvě skupinky z devátého ročníku. Dozvěděli se například ,,Jak se nazývá specializovaný pár zubů vyvinutý z třenových zubů a stoliček určený k „porcování“ masa kořisti? Odpověď: trháky, trhákový komplex, stříhací chrup” nebo ,,Co je nejčastější složkou potravy jezevce lesního? Odpověď: žížala obecná” nebo ,,Napište rodový a druhový název šelmy nazývané také mink: odpověď: norek americký”. Nejlépe to zvládlo družstvo sedmé A ve složení: Tereza Pavelková, Klára Pavelková, Vivien Gincelová, Adéla Potočková a Sofie Kynclová, které získalo 15 bodů. Po soutěži si žáci prošli zahradu a seznámit se s novinkami.

• Soutěž ZOO Ostrava 10. 11. 2023