V úterý 7. května 2024 pořádala naše škola na dětském dopravním hřišti v Havířově – Šumbarku městské kolo dopravní soutěže Mladý cyklista. Zúčastnilo se jí 8 havířovských škol, celkem 52 závodníků. Na organizaci soutěže se podíleli nejen učitelé a paní asistentky naší školy, ale také příslušníci Městské policie Havířov, členové komise Besip města Havířova a vybraní žáci 9. ročníku. Čtyřčlenná smíšená družstva (vždy dvě dívky a dva chlapci) plnila dvě venkovní disciplíny – jízdu zručnosti na jízdním kole a jízdu podle pravidel po dětském dopravním hřišti. Uvnitř budovy pak závodníci soutěžili v písemných testech z pravidel silničního provozu a v praktické zdravovědě. Naši školu v kategorii mladších žáků (10–12 let) reprezentovali: Martin Kaděra, Dominik Bednář (oba z IV. A), Veronika Logová a Adéla Rojíková (obě z IV. B), a umístili se na nádherném 2. místě. V kategorii starších žáků (12-15 let) za naši školu soutěžili Víťa Šebesta, Radim Lipový, Tereza Pavelková a Karolína Brumarová (všichni ze VII. A) a skončili na pěkném 3. místě. Všichni závodníci z vítězných družstev byli odměněni medailemi, diplomy a velmi hodnotnými věcnými cenami.

• Dopravní soutěž Mladý cyklista 7. 5. 2024