V pátek 23.9. proběhla cyklistická minisoutěž , která se koná u příležitosti světového „Dne bez aut“. V 10 hodin, žáci ve svých třídách si vyzkoušeli test z pravidel silničního provozu a společně si ho pak opravili. Nejlepší skupinka ve třídě obdržela drobnou odměnu. V 10,30 hodin se třídy vydaly po jednotlivých stanovištích. Soutěžilo 67 žáků z jedenácti tříd II. stupně. Nejpočetnější byla skupina ze 6. B s patnácti závodníky. Soutěžícím byly body a čas zapisovány do připravené kartičky a za každé vyjetí z dráhy byly připsány trestné vteřiny. Soutěžící si ověřili znalosti ze zdravovědy, pravidel silničního provozu, dopravních značek, zjistili jste si, jak jste šikovní, zruční, rychlí na sedmi stanovištích v okolí školy. Za každé stanoviště zodpovídal pedagogický pracovník a pomáhali žáci třídy 8. B a 8.C. Zjistili jsme, že někteří z nás mají problém poznat dopravní značky. Vědomostí není nikdy dost, stále je potřeba si všechno opakovat, abychom zvládali bez obtíží jízdu mezi auty v hustém silničním provozu a byli co nejlépe připraveni na neočekávané nástrahy a zvládali to všechno s přehledem. A tady již výsledky: Mladší žákyně: 1. Tereza Pavelková 6.A 2. Nela Štefániková 6.B 3. Kristýna Vintrochová 6.B Mladší žáci: 1. Nikolas Novák 7.B 2. Ondřej Doležal 7.B 3. Filip Turowski 6.A Starší žákyně: 1. Kristýna Sakmarová 8.B 2. Kateřina Holubová 8.B 3. Amálie Zlámalová 8.B Starší žáci: 1. Richard Uher 8.B 2. Štěpán Kučera 9.C 3. Martin Kubica 8.A Úžasní jste byli všichni a všem výhercům blahopřejeme. Všem vedoucím stanovišť a žákům osmého ročníku děkujeme za přípravu a pomoc.

• Cyklistická minisoutěž 23. 9. 2022