Na naší škole tento rok opět proběhla astronomická olympiáda. Soutěžilo se ve dvou kategoriích, kategorie GH – 7. ročníky a kategorie EF – 8. a 9. ročníky. Žáci odpovídali na zajímavé otázky z oblasti astronomie. Otázky se týkaly planet, hvězd, souhvězdí, planetek a jiných vesmírných těles, astronomických přístrojů, vesmírných rychlostí. Žáci také prováděli výpočty a uplatnili tak znalost fyzikálních vzorců. V soutěži měli žáci předvést jak své znalosti v této oblasti, tak také schopnost vyhledat informace na internetu či v různých encyklopediích. Přehled výsledků: Nejlepšími třemi řešiteli kategorie GH jsou: 1. místo Knybel Petr 7. C 37 bodů 2. místo Čadan Štěpán 7. A 32 bodů 3. místo Palička Adam 7. A 25 bodů Nejlepšími třemi řešiteli kategorie EF jsou: 1. místo Nosek Jan 8. A 30 bodů 2. místo Krupa Dominik 9. A 22 bodů 2. míso Mareš David 9. B 22 bodů 3. místo Sivák Denis 8. A 20 bodů Jmenovaní žáci postupují do dalšího kola. Okresního kola se zůčastnili: Dominik Krupa, David Mareš, Denis Sivák, Jan Nosek, Štěpán Čadan, Adam Palička a Petr Knýbel. Nejlepšího výsledku dosáhl Dominik Krupa z IX. A, který se umístli na 29. místě.