Dne 20. 12.2022 se na druhém stupni konal projekt žákovské samosprávy Den národů v předvánočním čase. Žáci si měli vyzdobit třídu na téma daného státu, který si vylosovali. Dále bylo jejich úkolem připravit si prezentaci, pracovní listy, typické jídlo, oděv apod. – fantazii se meze nekladly. Akce to byla náročná, ale zdařilá. Všichni žáci se zapojily s velkým odhodláním vyhrát, proto se už s obrovským předstihem a zápalem pustili do výzdob tříd a organizace dne. Všechny třídy byly nádherné a originální, jenže vítěz může být bohužel jen jeden. Čtvrté místo získala 6. A s Norskem, jako třetí se umístila 8. A se Španělskem, druhé místo si vybojovala 8. B v mexickém stylu, které vítězství uteklo o pouhé 2 body. Vítězem se stala třída 8. C a její Řecko. Věřím však, že se akce líbila všem a užili si ji. Žáci prvního stupně se pak 3. a 4. vyučovací hodinu přišly podívat, jak se starším žákům tato akce povedla.