Říká se: „Zazvonil zvonec a pohádky je konec.“ Ve škole je to přesně naopak. 4. září se rozezněl zvonek a odstartoval první školní den. Druhá třída je ještě kouzelná. Děti jsou plné očekávání, avšak už beze strachu. Těší se na své kamarády, své učitele a na nová poznání. Jsou samy sebou a tak se i vyjadřují slovy : „Mám vás rád“ a nebo : „Vy mě zlobíte“. V prvních dnech přišlo opakování. Z malých rozkošných hlaviček se jen kouřilo…ach, to vzpomínání. Ale po pár dnech krom našich slunečnic začali zářit i žáčci. Opakování přineslo první ovoce razítek, jedniček a radosti. K tomu nás čekalo rozptýlení v podobě Taekwonda, kdy děti s nadšením tleskaly mistrovi, když přeskočil v bojovém kopu a pokřiku půl třídy. Trenéři vzbudili v dětech velké zaujetí při sebeobranných hrách. Třetí týden jsme si užili i „Den mobility“. Naši druháci tvořili dopravní značky jak známé, tak neznámé – vlastní, originální. Tři jsme vybrali: „POZOR, RADIACE“, „POZOR, DÍRA“ a „POZOR, DIVOCÍ PSI“. Měsíc září jsme ukončili nebo spíše zahájili abecedou – výstavou, plnou krásných předmětů v naší třídě. Už se těšíme na říjen. Co nás bude asi čekat? Zpracovala paní as. Monika Zbavitelová a paní uč. Pavla Rudzká.