A proč plný lásky? Neznamená to, že by II.A slavila celý měsíc Valentýna, ale témata byla laděna směrem k lásce – láska k vlasti, k domovu, k České republice, i k našemu městu Havířov. Učili jsme se v prvouce o rodině, naší zemi a našem městě, tvořili lego vlajky, ve skupinové práci jsme se pustili do plakátu s tématem symboly České republiky a co si představujeme pod pojmem domov. Také děti měly dobrovolný úkol vypracovat projekt na téma: „Moje město“. Nové učivo tvrdé, měkké, obojetné souhlásky a násobilka dvou byla inspirována „škola hrou“. Děti se pomocí manipulace s víčky seznamují s násobky 2, tvoří řady, hrají početní pexeso. A v češtině si zpíváme zábavnou písničku a pamatování souhlásek je pak hračka. A proč i toto bylo o lásce? Písnička měkké souhlásky byla celá hladivá! Zakončili jsme společnou četbu Zlobilek a v březnu nás již čeká nová kniha, Sedmilhář Josífek. Láska ke společnému čtení je také nastolena. Den čtení byl o lásce ke knížkám a pohádkám. Druhé třídy měly téma „Jak pejsek a kočička pekli dort“. A aby si to děti užily se vším všudy, každý si vytvořil svůj „minidortík“, na kterém si pak pochutnaly. A zážitky nám tím nekončí. V rámci školního projektu “Ovoce a mléko do škol“, kdy bylo do škol přivezeno i acidofilní mléko, jsme se s chutí pustili do koktejlů z ovoce jako byly borůvky, jahody, banán, ananas, a snad všechny děti si i k tomuto nápoji našlo lásku. Tak co, byl tento měsíc o lásce ke všemu? Myslím si, že ano! A mimochodem i toho Valentýna jsme s dětmi slavili a tvořili přáníčka pro rodiče. A poslední den v únoru jsme projevili „Dnem na ruby“ (oblečení naopak). Kdy mnozí získali uvědomění o nemoci zvané nemoc Motýlích křídel, kdy jsme také projevili lásku a soucit k tomuto závažnému onemocnění. I když měsíc zamilovaných skočil, naše třída se dále bude projevovat s láskou a radostí. I když to ve třídě občas někdo poruší. Ale s respektem, úctou a láskou k druhému jde všechno líp.