„Škola hrou“, i tak by se dal nazvat náš Projektový den na Kozí farmě. Děti z 2.A a z 2.B měly možnost se něco o domácích zvířatech dozvědět nejen z učebnic Prvouky ve škole, ale také na našem výletě, kde mohly uvidět koně, krávu, husy, kočky, slepice, kachny, včelí úly i s včelstvem a kozy, které mohly i pohladit a nakrmit. Velká legrace byla zvláště při výkladu, kdy nám mladá p.farmářka přivedla kozu a kůzle až k lavičkám na dvorek a vše dětem důkladně vysvětlila na názorných exemplářích. Nakonec se zeptala: “ Může mít koza bradu a rohy?“ „Může“, věděly děti. “ A jak ji tedy rozpoznám od samce?“ „No, přece podle vemínka!“, věděly děti. „A jak se jmenuje domeček od koz?“ „Kozárna“, křičely děti. “ No kozárna ne, ale kozí chlév.“ Statek byl velmi pěkně poklizený a nad to je položený v moc hezké a upravované zahradě se spoustou květin, keřů, stromů a jezírkem. P.farmářka se dětí také ptala: “ Víte jaký je to strom?“ „Já vím, já vím, …no takový dřevěný…“ Paní farmářka se nenechala zaskočit a s úsměvem pronesla: “ Správně, stromy bývají dřevěné. A tohle je ořešák.“ Děti pak mohly slyšet i podrobný výklad o včeličkách a o tom, kde se bere med, mohly přivonět k plástvi a osahat si včelí vosk. Na dvorku nás zaujala i „moderní koupelna“, kterou všechny děti vyzkoušely. Ze statku jsme odcházeli všichni v dobré náladě. I sluníčko mělo ten den dobrou náladu a celé dopoledne nám pěkně svítilo.

• Akce a projekty »
  • Projektový den na Kozí farmě II. A a II. B 9. 5. 2023