II. A v rozpuku Květen je jeden z nejpestřejších měsíců. Všechno je v rozpuku, a tak i my jsme s naší třídou II.A prožili pestrobarevný měsíc. Začali jsme přípravou dárečků na Den matek. Vyráběli jsme přívěsky na klíče srdíčko. Poprvé jsme vyzkoušeli práci se samotvrdnoucí hmotou. Srdíčka jsem dozdobili barevnými kamínky a korálky. Na závěr děti udělali barevný otisk prstu, napsali přáníčko na papírek, a vše vložili do krásných dárkových pytlíčků. V plavání i naši “ neplavci“ jsou v rozpuku. Odvážili se do hloubky a zvládají přeplavat s plaveckou pomůckou celý bazén. A naši „plavci“ se chystají na závody. V prvouce hlavním tématem byla hospodářská zvířata a ptáci. V týmech jsme tvořili barevné plakáty a celé zvířecí rodinky. No a pokračujeme ve tvorbě našich herbářů. Do výuky českého jazyka, výtvarné výchovy a pracovních činností zahrnujeme tvořivého ducha. Jak pravil J.A. Komenský „ŠKOLA HROU“. A jak jsem zmínila výše, týmová soutěž dále probíhá, je v plném rozpuku a v červnu nám vyvrcholí. Je třeba sbírat barevné bodíky. Slunečné počasí a výuka venku nám k soutěži poskytla mnoho možností, kdy jednotlivci, tak týmy mohou sbírat body, ale za rušivé a nevhodné chování i přicházet o body. A my jsme zvědavé, kdo tedy bude celkový vítěz a získá báječné odměny, které jsou zatím stále v utajení. A s pestrostí nekončíme ani v hudební výchově. Na chvíli ve třídě vznikla celá kapela hráčů na boomwhackery, kdy se děti naučily v zahrát na barevné duté tyče “ Prší, prší“. Vrcholem našeho barevného, veselého měsíce byla oslava Dne dětí. Všichni víme, že MDD je červnová oslava. Avšak letos vycházela na sobotu. A tak poslední květnový den jsme soutěžili a slavili. Všichni jsme se stali aspoň na chvíli barevnými panáčky v obří hře: „Člověče, nezlob se.“ A všechny hry byly obrovské a my se je snažili jako týmy překonat. Děti si vyzkoušely: Bludiště A, Maxi Jenge- nebo-li, hrací věž, Smart game – maxi, Chobotnici a Cornhole. Odměna děti neminula – šli jsme všichni do cukrárny na zmrzlinu. Byl to vážně povedený měsíc, který nás navnadil na blížící se léto.