Červen, ač se to zdá zvláštní, i když je to 6.měsíc ze 12. měsíců, tak je to jeden z měsíců, kdy všechno končí. Nejen, že končí školní rok, ale dříve se červen s letním slunovratem považoval za zlomový měsíc plný změn. Měsíc, kdy začínáme sklízet, co jsme zaseli. A to se dělo i v naší třídě. Končilo nám plavání, děti zvládly focení pod vodou, závody mezi sebou s ukázkou pro rodiče a veselé dovádění na poslední lekci. Tatínkům ke Dni otců jsme zažehlovali korálky jako přívěsky na klíče. Psali jsme písemky, a ti, co se celý rok snažili, tak jim opravdu dopadly na výbornou. Úklid třídy nás také neminul, ale zůstaly i chvilky na hry a zábavu. A hlavně výlety! Navštívili jsme společně se třídou II.B Planetárium v Ostravě. Interaktivní výstava Vesmíru, vzdělávací promítání hvězd a nádherná pohádka o čtyřech ročních období dokázala zaujmout malé i velké diváky. „Krkonošské pohádky“ v podání Šumperského divadla v Kulturním domě Petra Bezruče byly jako by Vám postavy ožily a vyskočily z televizní obrazovky. Poslední výlet jsme podnikli do Ostravy do Divadla loutek na pohádku „Malá čarodějnice.“ Jeli jsme vlakem a pak šli pěšky. Děti byly obzvlášť rychlé a neukecané. Každopádně na všech výletech se naše obě třídy ukázaly jako jedny z nejukázněnějších a nejvychovanějších tříd. A co naše třídní soutěž mezi týmy? Našich 5 družstev se umístilo následovně: 1. místo „Květinoví experti“, 2. místo „Vlci“, 3. místo „Modrá čtyřka, 4. místo „Dobrodružná čtyřka „, 5. místo „Oheň.“ Společně jsme ocenili spolupráci, komunikaci a vzájemnou pomoc mezi dětmi. Vítězný tým dostal dort. Ostatní děti, aby nepřišly zkrátka ochutnaly banánové muffiny naší paní učitelky. Celkovým vítězem jako jednotlivec se stala Anička Pristášová. Jako odměnu dostala Albi knihu Angličtina. Vyhlásili jsme i nejlepšího čtenáře. Děti měly za rok přečíst během celého školního roku aspoň deset knih. Tomu jsme napomohli i společnou četbou. Přečetli jsme tyto knihy: Ferda Mravence od Ondřeje Sekory, Zlobilky od Martiny Drijverové, Sedmilhář Josífek od Daniely Krolupperové, Honzíkovu cestu od Bohumila Říhy a na závěr Cestování s Velrybou od Evy Papouškové. Celkový vítěz ve čtení se stal: Samuel Erik Konta, přečetl 20 knih. Jako výherce dostal lego Avengers. Mnohým se podařilo dostáhnout 10 knih. A i příští rok se o to pokusíme. 28. 6. svou odměnu v podobě vysvědčení dostali všichni žáci. A pak už nám naposledy zazvonilo a z malých druháčků se po prázdninách stanou velcí třeťáci, které čeká nové dobrodružství. Přejeme všem krásné prázdniny. Třídní učitelka Pavla Rudzká a paní asistentka Monika Zbavitelová.