Když se příroda probouzí, všechno je nové, krásné a plné naděje. A takový byl i březen v naší třídě. Děti se ponořily do nových dobrodružství, objevování a učení. Dokončili jsme přečtení knihy Sedmilhář Josífek. Kniha měla velké nadšence. Vřele ji doporučujeme. Naše malé matematické mozky se setkaly s reálným světem. Nakupování se stalo zábavnou výukou, kde děti poznaly, že matematika není jenom o číslech na papíře. Sčítání a odčítání se stalo součástí nákupního seznamu. A násobilka? Ta se ukázala jako užitečný nástroj při srovnávání cen. Středa je pro naše děti nejoblíbenějším dnem. Plavání je vítězstvím nad strachem z vody. Ti, kteří se původně báli, teď odcházejí s pocitem vítězství. Plavci se rodí! Po ukončení karnevalů a plesů jsme se pustili do malování. Naši malí umělci vytvořili “Rej masek”. Každý květinový motiv byl 3D mistrovský kousek. Doma s rodiči žáci tvořili nejen rodokmeny, ale děti se staly “moderátory” a “novináři”. Rozhovory na téma zaměstnání byly zajímavé. Co dělají rodiče za práci? Jak se k ní dostali? A co je baví? Rodičům bylo nabídnuto pozvání do školy, aby nám přišli představit své povolání. Odvahu dostala maminka Aničky P., která nás navštívila a odprezentovala nám rovnou dvě zaměstnání. Jedno z nich je zároveň velkým koníčkem. Kluci byli nadšeni ze super strojů na zahradu, zatímco děvčata se zajímala o přípravu svateb. Co myslíte, jaká jsou tato dvě povolání? Děti sdílely své sny o budoucím povolání. Veterinář, kadeřnice, policista, modelka, řidič autobusu… Každý má svou cestu. A co ty, malý snílku? Školu navštívila organizace zabývající se tříděním odpadu Tonda oba. Žáci se dozvěděli, jak třídit odpady a proč je to důležité. Třídění je cesta k udržitelné budoucnosti. Březen byl také o jarních svátcích a o přáních pro ženy. Zpracovala Monika Zbavitelová a Pavla Rudzká.