Maxipes Fík ovládl havířovské divadlo

Maxipes Fík ovládl havířovské divadlo

Když se spojí legenda z Večerníčku, energie herců pražského Divadla Krapet a nadšení stovek malých diváků, vznikne dopoledne plné čisté radosti. Naši prvňáčci a děti z přípravné třídy se vypravili 14. 4. do Kulturního domu Petra Bezruče v Havířově, aby se na vlastní oči přesvědčili, že i ten největší pes na světě může mít to nejlaskavější srdce. Od první minuty bylo jasné, že o klidné dopoledne rozhodně nepůjde – děti se totiž okamžitě staly součástí děje.

Představení o Maxipsu Fíkovi nebylo jen pasivním sledováním scény, ale jízdou plnou vydatné interakce. Herci dokázali publikum zapojit tak intenzivně, že se kulturní dům téměř otřásal v základech pod náporem křiku, společného zpěvu a neskrývaného nadšení. Malí diváci s napětím sledovali celý Fíkův životní příběh – od chvíle, kdy z malé kuličky neuvěřitelně rychle vyrostl v mluvícího obra, přes jeho školní pokusy až po silné pouto, které si vytvořil se svou nerozlučnou kamarádkou Ájou.

Společně s Fíkem jsme poznávali tajemné mořské dálky, zažili divokou jízdu na saních v mrazivé krajině za polárním kruhem a putovali jsme i za sluncem do daleké Afriky. Po krátké kariéře v cirkusovém šapitó však Fík zjistil to nejdůležitější – že nejlépe je mu přece jen doma.

Závěrečná scéna, kdy Fík po svém návratu z cest věnoval Áje perníkové srdce jako důkaz velkého přátelství, byla dojemnou tečkou za celým dopolednem. Hodina plná písniček a vtipných kousků utekla jako voda a děti odcházely s úsměvem od ucha k uchu.

Za 1. ročníky a PT zpracovala Mgr. Pavla Rudzká