Dne 12. 10. na naší škole proběhlo školní kolo soutěže Přírodovědný Klokan. Zúčastnilo se 12 žáků osmého a devátého ročníku. Tato soutěž se zaměřuje na všeobecný přehled z oblastí přírodovědných předmětů jako je přírodopis, zeměpis, fyzika, matematika a chemie. Otázky byly náročné. Například ,,Která oceánská oblast je v současnosti předmětem sporů mezi Čínou a přímořskými zeměmi jihovýchodní Asie?“ odpověď: Jihočínské moře. Nebo ,,Věda zabývající se studiem ptáků a jejich životem je:“ odpověď: ornitologie. A spousta dalších otázek z matematiky a fyziky. A výsledky: Na 3. místě se umístil Dominik Dub ze třídy 9. B s počtem 45 bodů. Na 2. místě se umístil Martina Maralíková ze třídy 9. C s počtem 46 bodů. Na 1. místě se umístila Zuzana Karosková ze třídy 9. A s počtem 64 bodů. Další soutěž MATEMATICKÁ PYTHAGORIÁDA se konala dne 19.10. Zúčastnilo se 17 žáků. Soutěžili žáci 2. stupně v kategoriích podle ročníku, měli za úkol vypočítat 15 slovních úloh, s maximálním hodnocením 15 bodů. V šestém ročníku zvítězil Radim Lipový ze 6. A s počtem 8bodů V sedmém Štěpán Čadan ze 7. A s počtem 5 bodů V osmém Alena Zbavitelová z 8. B s počtem 6 bodů A v devátém Zuzana Karosková z 9. A s počtem 8 bodů.

• Přírodovědný klokan a Matematická Pythagoriáda 12. a 19. 10. 2022