Ve čtvrtek 19. ledna 2023 se na ZŠ K. Světlé uskutečnilo městské kolo soutěže ve šplhu na tyči pro žáky 1. stupně, kterého se zúčastnili vybraní žáci naší školy z 3., 4. a 5. tříd. Na soutěž se poctivě připravovali a svými skvělými výkony prokázali, že jsou ti nejlepší z nejlepších. Ve všech třech věkových kategoriích získali zaslouženě 1. místo a v individuálním hodnocení si odvezli celkem 7 medailí. Mezi dívkami zazářily Nikol Turowská z 3.A, Sabina Sedlárová ze 4.B a Eva Paličková z 5.A, které vybojovaly zlatou medaili. Stříbro získali Adéla Rojíková z 3.B, Barča Majerová z 5.A, ale i David Vlček z 3.A a Sebastian Kuča ze 4.A třídy. Na vítězství v družstvech se rovněž podíleli Martin Kaděra, Ondřej Matyáš a Nela Kulíšková z 3.A, Isabell Tomanová a Matyáš Kučera z 4.tříd, Kristián Škola, Lucie Krestiánová a Martin Šuhajda z 5. ročníků. Všem závodníkům gratulujeme a přejeme mnoho štěstí v dalších soutěžích.

• Městské kolo ve šplhu pro I. stupeň 19. 1. 2023