V pátek 20.1.2023 se konalo odložené městské kolo ve šplhu na tyči v tělocvičně ZŠ Karolíny Světlé. Na závod jsme byli perfektně připraveni, a proto naše očekávání směřovalo k medailovým příčkám. Všichni závodníci se vydali ze všech sil, což přineslo vytoužené výsledky. Družstvo mladších chlapců ve složení Sednička Jakub, Němec Lukáš, Křístek Kryštof a Nguyen Patrik vybojovalo 3.místo. Družstvo mladších dívek ve složení Vlčková Jessica Melanie, Potočková Adéla, Kynclová Sofie a Poláková Sandra získalo 3.místo po vzájemném souboji se ZŠ Gorkého. Družstvo starších chlapců ve složení Kučera Štěpán, Wolný Jakub, Oršulík Radim a Trabura Adam vybojovalo zlatou medaili a družstvo starších dívek ve složení Korzecová Tereza, Holubová Kateřina a Stankušová Klára získalo bramborovou medaili – čtvrté místo. Fantastickým výkonem přispěl ke zlaté medaili starších chlapců Štěpán Kučera, který byl mezi všemi chlapci z Havířova ve šplhu nejrychlejší s časem 2,60 sekund. Také Nguyen Patrik předvedl perfektní výkon a vybojoval v soutěži jednotlivců 3.místo s časem 4,40 sekund. Děkujeme všem žákům za úspěšnou reprezentaci naší školy. Je třeba také poděkovat všem vyučujícím I. i II. stupně za důkladnou přípravu žáků na soutěž ve šplhu. U této disciplíny platí pravidlo čím dříve s nácvikem začneme, tím lépe.

• Městské kolo ve šplhu na tyči 20. 1. 2023